VII Ogólnopolski Bal Dyplomacji Wschodniej już 11.02 w Krakowie

0
1957

Na mapie świata wyróżniamy zarówno Zachód, jak i Wschód. Po latach komunistycznego zniewolenia gwałtownie wybraliśmy kurs proeuropejski i proamerykański. I bardzo słusznie. Należy jednak pamiętać, iż istnieje coś na Wschód od naszych granic. I nie jest to jedynie rosyjski niedźwiedź z Putinem na grzbiecie.

 

– Słuchając wypowiedzi niektórych polityków i dziennikarzy często odnoszę wrażenie, że zapomnieli, iż Rosja to nasz bezpośredni sąsiad, a biznesowo to bardzo chłonny rynek zbytu. Ten bal to zdrowa, apolityczna inicjatywa społeczna mająca na celu dyplomatyczne zbliżenie Polaków, Ukraińców, Białorusinów i Rosjan na płaszczyźnie kulturowej, gastronomicznej i międzyludzkiej. To ważne i słuszne, choć trudne. Z biegiem lat coroczne spotkanie ludzi otwartych na Wschód – podróżujących w te strony oraz znających tamtejsze realia (nie tylko z przejaskrawionych doniesień prasowych) na dobre wpisało się w grafik krakowskich imprez. Od lat zajmuję się dyplomacją wschodnią – aktywnie zapraszam Rosjan i Ukraińców do Polski oraz reklamuję nasz kraj za granicą w ich środkach masowego przekazu. Jestem z tego bardzo dumny. Wcale nie musimy się kochać i nie na tym mi zależy, ale pragmatyczne podejście, odrobina zdrowego rozsądku i umiejętne prowadzenie dyplomacji leży również w naszym interesie – mówi Dawid Łasut, organizator balu.

Już 11.02 w krakowskim hotelu City SM *** & Leśne SPA odbędzie się VII Ogólnopolski Bal Dyplomacji Wschodniej

W programie wieczoru nie zabraknie gości specjalnych i części artystycznej (Sasha Strunin, Marika Krajniewska, Elise, Ilona Adamska, Maggie Piu), gigantycznego tortu – niespodzianki, zabawy tanecznej (Dj Bojack), loterii z cennymi nagrodami oraz licytacji charytatywnej na rzecz Gerarda Białko, podopiecznego fundacji „Zdążyć z pomocą”, którego dzielna rodzina pomimo znacznego stopnia upośledzenia ze wszystkich sił próbuje zapewnić mu dobry start w dorosłe życie.

_DSC6084

Ogromne podziękowania dla New Men Style, Alina Roszczyńska Kancelaria Finansowo-Ubezpieczeniowa, WĘC-Twój jubiler, 3G Dentist Dental Clinic, MedGarden, winiarni Klimaty Południa, marki kosmetyków KUMAZU, salonu urody Triumf oraz Spoko box catering dietetyczny za wsparcie okazane dla projektu.

Dawid Łasut – społecznik, podróżnik, trener językowy i dziennikarz. Organizator dziesiątków happeningów i spotkań krajoznawczych w Krakowie. Znany z akcji 2500 Tulipanów dla Krakowianek, oraz corocznego Balu Dyplomacji Wschodniej. Współautor Alei Muralowej ku czci Żołnierzy Wyklętych na Azorach, od lat związany z fundacją „Nie dzieli nas wiek”. Aktywnie promuje Polskę za wschodnią granicą występując w rosyjskich środkach masowego przekazu (Echo Moskwy, Nasze radio), korespondent НСН w Polsce.

fot. Piotr Werner Portrait & Fashion Photography

 

*** Więcej informacji o balu oraz możliwość uzyskania zaproszenia już niebawem na fb-kowej stronie organizatora https://www.facebook.com/dawidlasut/?timeline_context_item_type=intro_card_work&timeline_context_item_source=100001625927727&pnref=lhc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.