Umowy w walucie obcej oferowane przez Deel sposobem na stabilizację wynagrodzeń pracowników

0
329

Deel wprowadza w Polsce umowy w obcej walucie dla pracowników zatrudnianych przez pracodawców zewnętrznych (EOR – Employer of Record czyli “Formalny Pracodawca”). Oferowanie umów i wypłat wynagrodzeń w USD lub EUR ma pomóc pracodawcom w zdobywaniu najlepszych na rynku talentów. W krajach, w których wszystkie transakcje muszą być przeprowadzane w lokalnej walucie, wynagrodzenie pracownika będzie wypłacane jako równowartość, czyli w formie ekwiwalentu.

 

 

 

Stabilność w niestabilnych czasach

W dynamicznym świecie w pełni rozproszonej pracy, wypłata w obcej walucie to nie tylko wygoda, ale zupełnie nowe podejście do rekrutacji i zatrudniania zespołów. Pracownikom w krajach, gdzie lokalna waluta może być bardzo niestabilna, najczęściej z powodu dwucyfrowej inflacji, zapewnia to bardzo pożądaną stabilność wynagrodzenia. Zwiększa też konkurencyjność pracodawców, którzy bardziej skutecznie mogą przyciągać i zatrzymywać globalne talenty.

Pracodawca bardziej atrakcyjny

Usługa niesie wiele zalet zarówno dla pracodawców jak i pracowników.

Ci pierwsi zyskują przede wszystkim stabilność dla swoich zespołów, które są chronione przed zmianami walut i mają zapewnione stałe wypłaty. Ponadto pracodawca oferując umowy w USD lub EUR staje się atrakcyjny na wysokopopytowych rynkach. Zyskuje także przejrzystość: budżetowanie i planowanie finansowe są prostsze, a miesięczne wynagrodzenia wypłacane zgodnie z harmonogramem – mówi Liina Laas, dyrektor ds. ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej w Deel.

Korzyści dla pracowników

Wypłata w obcej walucie to duży plus dla pracowników EOR. Ich wynagrodzenia przestają być zależne od wahań gospodarczych związanych z poziomem inflacji w danym kraju, pozostają stabilne mimo osłabienia lokalnej waluty, co dotyczy także złotówki. Zgodnie z Kodeksem Pracy, w Polsce wypłacenie wynagrodzenia pracownikowi w obcej walucie jest możliwe, o ile przystaną na to obie strony stosunku pracy. Dzięki narzędziu wprowadzanemu przez Deel, w Polsce rozliczanie się w euro lub USD będzie bardzo łatwe.

Umowy w obcej walucie, poza Polską, Deel wprowadza także w Argentynie, Bułgarii, Chile, Egipcie, Kenii, Nigerii i Turcji.

Szersze portfolio

Wprowadzenie możliwości płatności w euro czy dolarach to nowa propozycja Deel, który rozbudowuje swoje narzędzia wspomagające globalne zatrudnianie pracowników. Deel jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie zatrudniania i płac, który pomaga firmom współpracować z każdym, niezależnie od kraju zamieszkania. Pozwala efektywnie zarządzać międzynarodowym zespołem, m.in. dzięki współpracy z 2500 partnerami. Deel umożliwia dziś zatrudnianie pracowników zdalnych w ponad 150 krajach.

Kilka dni temu platforma wprowadziła na amerykańskim rynku usługę PEO (outsourcing HR), dzięki której pracodawcy mogą łączyć amerykańskie i międzynarodowe zespoły w ramach jednej platformy, aby zgodnie z przepisami zatrudniać pracowników, sprawnie wypłacać im pensje i całościowo zarządzać globalną siłą roboczą.

Prawie połowa małych i średnich firm z USA ma trudności z zapewnieniem ubezpieczenia zdrowotnego pracownikom rozproszonym po całym świecie. Zagwarantowanie globalnym zespołom światowej klasy opieki zdrowotnej może wymagać korzystania z nawet kilkudziesięciu systemów HR. Dlatego Deel proponuje przystępną cenowo usługę zakładająca dostęp do najbardziej konkurencyjnych świadczeń pożądanych przez pracowników. Dzięki PEO, plany oszczędnościowe i odszkodowania pracownicze są negocjowane według stawek grupowych, dzięki czemu firmy mogą zaoszczędzić pieniądze i pozostać konkurencyjnymi na rynku.

Większa konkurencyjność

Deel, jako dostawca usługi PEO jest niezwykle atrakcyjny dla właścicieli firm, ponieważ zmniejsza obciążenie codziennymi, ale kluczowymi zadaniami w organizacji. Dzięki wdrożeniu PEO firma może przenieść swoje obowiązki związane z płacami, kadrami, raportowaniem i zarządzaniem świadczeniami na Deel. Ten zapewni zgodność przepływu informacji w firmie, zgodność działań z przepisami, ale także zorganizuje obowiązkowe szkolenia dla personelu czy zajmie się wrażliwymi obszarami relacji z pracownikami, takimi jak wypowiedzenia czy roszczenia odszkodowawcze. Międzynarodowe firmy, które chcą rozszerzyć swoją działalność na USA, mogą wykorzystać PEO oraz dodatkową usługę US Payroll, by wzmocnić swoją pozycję rynkową.

 

O Deel

Deel ułatwia firmom zatrudnianie i opłacanie globalnego zespołu, a także zarządzanie nim z dowolnego miejsca na świecie. Platforma oferuje kompleksowy zestaw funkcji, w tym:

  • globalne zatrudnianie: Deel umożliwia zatrudnianie pracowników zdalnych w ponad 150 krajach,
  • lista płac: Deel obsługuje listę płac, dzięki czemu możesz w pełni skupić się na prowadzeniu firmy,
  • zgodność z przepisami: Deel zapewnia zgodność ze wszystkimi lokalnymi przepisami prawa pracy,
  • imigracja: Deel pomaga uzyskać pracownikom wizy potrzebne do pracy w danym kraju.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.