Renata Zielezińska: PolecanyBiznes.pl to skarbnica historii liderów biznesu

0
604

Szukasz sposobu na umacnianie świadomości marki online? Zajrzyj na portal biznesowy PolecanyBiznes.pl, który jest źródłem historii liderów biznesu i informacji ważnych dla przedsiębiorców oraz przedstawicieli świata biznesu. Poznaj intrygującą historię powstania portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl w rozmowie z jego wydawcą i dowiedz się jak podjąć z nim współpracę – Renatą Zielezińską.

 

 

Prowadzisz również blog lifestylowy, na którym także poruszasz tematykę biznesową?

Tak, blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl jest inspirowany moim życiem. Poruszam na nim ważne dla mnie tematy – macierzyństwo, biznes, łączenie pracy zawodowej z wychowywaniem dzieci, finanse, blogowanie, prowadzenie domu, copywriting, budowę domu, urządzanie ogrodu czy sprzątanie. Powstał, bo zamierzałam opisać na nim kolejne etapy budowy wymarzonego domu. Chciałam stworzyć coś, czego jeszcze nie ma na rynku stąd też pomysł na blog wielotematyczny, który tak naprawdę trudno zaszufladkować.

Świadczysz usługi copywritingu dla firm. Czy korzystasz także ze sztucznej inteligencji do przygotowywania tekstów?

Tak, jestem pasjonatką copywritingu SEO. Ciągle szukam nowinek na ten temat, czytam kolejne książki i zdobywam wiedzę. W opozycji do wszystkich entuzjastów wykorzystania sztucznej inteligencji w copywritingu ja jestem jego przeciwniczką. Na życzenie jednego z klientów testowałam ChatGPT w przygotowywaniu tekstów, jednak nie spełnił on oczekiwań moich oraz klienta. Wspólnie uznaliśmy, że odpuszczamy temat. Poza tym nie lubię robić tego, co większość, dlatego również w biznesie kieruję się swoimi ścieżkami. Moja intuicja podpowiada mi, że mam robić swoje bez obaw o przyszłość. Pasja, zaangażowanie, znajomość zasad SEO, umiejętność dopasowania tekstu do potrzeb marki oraz jej grupy docelowej czy nasycenia treści emocjami to tylko kilka moich atutów.

Za co najbardziej lubisz swoją pracę?

Za to, że po prostu dobrze się bawię, tworząc teksty i nieustannie gimnastykuję moją kreatywność. Ogromną przyjemność sprawia mi pisanie tekstów, które trafiają na wysokie pozycje w wyszukiwarkach oraz do serc i umysłów Czytelników. Poza tym od niemal 12 lat (czyli od początku prowadzenia własnego biznesu) pracuję zdalnie, z biura we własnym domu. Fakt ten doceniam jeszcze bardziej od momentu, gdy zostałam mamą. Od 3 lat łączę prowadzenie biznesu z macierzyństwem.

Mówisz, że swój biznes opierasz na 5 filarach. Co to oznacza?

Pisanie jest moją pasją już od najmłodszych lat. W związku z tym jakoś tak naturalnie pierwszym filarem mojego biznesu są usługi copywritingu. Następnie w 2014 roku powstał portal kosmetyczno-urodowy TrustedCosmetics.pl, który stał się drugim filarem. Mimo iż przy jego prowadzeniu wykorzystuję wiedzę dotyczącą copywritingu, to jak każdy wydawca portali zarabiam na reklamach w postaci artykułów sponsorowanych. Cztery lata później powstał 3 filar mojego biznesu, czyli blog lifestylowy SposobyNaZycie.pl. Następnie podczas rozmów z moimi klientami dowiedziałam się, że rodzi się coraz większe zapotrzebowanie na usługi wirtualnej asystentki. Systematycznie aktualizuję wiedzę w tej dziedzinie, a umiejętność obsługi stron www czy copywriting ułatwia mi pracę, bo to zadania, które często zlecają mi klienci. W ten właśnie sposób zbudowałam 4 filar biznesu. W październiku zeszłego roku powstał (na ten moment ostatni) piąty filar, którym jest portal ludzi biznesu PolecanyBiznes.pl.

Istnieje już wiele portali biznesowych. Dlaczego warto zaglądać na PolecanyBiznes.pl?

Zależało mi na tym, by stworzyć wyjątkowe miejsce online dla właścicieli firm i przedstawicieli świata biznesu. W związku z tym powstała przestrzeń do promocji ekspertów oraz firm, w której chcę opowiadać historie ludzi biznesu oraz przybliżać koleje losu ich firm. Moją misją związaną z serwisem biznesowym PolecanyBiznes.pl jest nie tylko słuchanie głosu przedsiębiorców i prezentowanie go światu, ale także opowiadanie historii ludzi biznesu, ale szczególnie tych, którzy każdego dnia rozwijają firmy, rozwiązują problemy innych ludzi, zdobywają nagrody i pracują na swój biznesowy sukces i zwiększenie rozpoznawalności. Poza tym gwarantuję zupełnie inne spojrzenie na informacje ze świata biznesu i merytoryczne rozmowy z przedsiębiorcami.

Czyli portal biznesowy PolecanyBiznes.pl udowadnia, że współpraca w biznesie popłaca?

Oczywiście, każdego dnia! Uważam, że mądrzy przedsiębiorcy współpracują, natomiast ci, którzy konkurują – tylko egzystują. O tym, że współpraca popłaca, przekonałam się już wielokrotnie. Portal ludzi biznesu PolecanyBiznes.pl powstał po to, by zachęcać do współpracy i ja również praktykuję tego typu podejście. Moim zdaniem konkurencja nie istnieje i szkoda życia na to, by konkurować. Oczywiście nie każdy jest gotowy, by to zrozumieć. Wiele osób, firm, portali, kiedy zwracam się do nich z zapytaniem o współpracę – odmawia. Są też tacy, którzy od razu straszą RODO. Być może nie są przyzwyczajeni do tego typu rozwiązań albo obawiają się, że ukradnę im klientów? Tylko czy to w ogóle jest możliwe? Myślę też, że zasadniczą rolę w takich sytuacjach odgrywa niskie poczucie własnej wartości. Poza tym są miliony przedsiębiorców w Polsce i na całym świecie. Ten fakt oraz wolny rynek sprawia, że każdy z nich może się zaprezentować w różnorodnych mediach. Od lat udowadniam, że współpraca pomiędzy portalami czy firmami – nawet z tej samej branży jest możliwa. Często wiedzie do rozwoju wspólnych projektów.

Jaka jest historia powstania portalu PolecanyBiznes.pl?

Jedną z moich pasji stało się czytanie o milionerach, ludziach sukcesu oraz historiach powstawania znanych firm i koleje ich losu. Pochłaniam mnóstwo książek na ten temat. Dwa lata temu podczas lektury jednej z nich zrodziło się we mnie pragnienie stworzenia portalu biznesowego. Nie był to pomysł jakich wiele, a raczej uczucie, jakby podpowiedź intuicji. Nie mogłam skupić się na wykonywaniu bieżących zadań zawodowych. Myśl o portalu biznesowym nieustannie powracała jak bumerang. W ten sposób powstał portal biznesowy PolecanyBiznes.pl – z podpowiedzi intuicji, z myślą o przedsiębiorcach i dla przedsiębiorców.

Do kogo skierowana jest ta przestrzeń? Kto jest jego odbiorcą?

Na portalu PolecanyBiznes.pl piszemy o tym, co ważne dla przedsiębiorców i przedstawicieli świata biznesu. Publikujemy informacje o wyróżniających się i godnych polecenia firmach i przedsiębiorstwach. Prezentujemy przedsiębiorców i liderów biznesu. Rozmawiamy z praktykami – ludźmi prowadzącymi i zarządzającymi firmami, ekspertami w różnych dziedzinach. Przygotowujemy nasycone wiedzą merytoryczną artykuły we współpracy ze specjalistami. Informujemy o konkursach dla firm oraz wydarzeniach biznesowych. Wspieramy inicjatywy dla przedsiębiorców w ramach patronatu medialnego. Prezentujemy liderów biznesu oraz innowacyjne startupy, piszemy o biznesmenach, kobietach biznesu i innowacyjnych polskich firmach.

W jaki sposób nawiązać współpracę z portalem biznesowym PolecanyBiznes.pl?

Istnieje mnóstwo możliwości współpracy z portalem:

  • Jesteśmy patronem medialnym najważniejszych wydarzeń biznesowych.
  • W artykułach i wywiadach prezentujemy sylwetki właścicieli firm i przedstawicieli świata biznesu.
  • Oferujemy możliwość bezpłatnego dodania wizytówki do katalogu polecanych firm.
  • Tworzymy rankingi i zestawienia, które cieszą się ogromną popularnością.
  • Tworzymy wyjątkowe projekty, w których warto wziąć udział, takie jak: Kobiecy Biznes, Biznes Mamy czy Biznesowa Książka, która zmienia życie firm czy jedna z najnowszych akcji pt. „Kobiety w biznesie”.

Nie zamykamy się na żadną współpracę. Chętnie słuchamy różnorodnych propozycji. A wszystko po to, by budować rozpoznawalność przedstawicieli świata biznesu z różnych branż w odpowiednio dla nich dobrany sposób. Można do nas napisać, zadzwonić lub wypełnić formularz zgłoszeniowy do konkretnego projektu.

Opowiesz więcej o projekcie pt. Kobiety w biznesie?

„Kobiety w biznesie” to inicjatywa skierowana do przedsiębiorczych kobiet: właścicielek firm; pań, które działają w tzw. małym biznesie, czyli prowadzą działalność nierejestrowaną czy kobiet pracujących na etacie. Chcemy, aby kobiety biznesu miały głos i mogły podzielić się swoją historią. Dajemy im na to przestrzeń. To przestrzeń do promowania przedsiębiorczych kobiet. To bezpłatna akcja, która pozwala pokazać swój biznes światu.

Rozmawiała: Ilona Adamska

 

Renata Zielezińska – kobieta biznesu i aktywna zawodowo mama. Copywriterka SEO, wirtualna asystentka oraz wydawca 3 portali internetowych: popularnego portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl, magazynu kosmetyczno-urodowego TrustedCosmetics.pl oraz bloga lifestylowego SposobyNaZycie.pl. Od 2012 prowadzi z sukcesami własny biznes, który składa się z 5 filarów. Członkini Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.