Praca w domu dla mam – gdzie szukać ofert?

0
1661

Uśmiechnięta mama siedząca przed laptopem z dzieckiem na kolanach i telefonem w dłoni, obok kubek parującej kawy. A może nieprzespane noce, praca na trzy etaty, ciągły stres, całkowite zachwianie pomiędzy życiem prywatnym i służbowym? Podpowiadamy, jak znaleźć i zorganizować pracę w domu opiekując się jednocześnie dziećmi.

 

 

 

Jak szukać ofert pracy w domu?

Pierwszy krok to ocena, na jaki wymiar pracy możesz sobie pozwolić. Zależy to od tego ile masz dzieci, w jakim są wieku oraz oczywiście od rodzaju wykonywanego zajęcia. Czasem obiektywnie uda Ci się wygospodarować wyłącznie dwie lub trzy godziny dziennie i na początku wcale nie musi to być mało. Może okazać się, że aby podjąć pracę, nawet zdalną, na pełen etat mimo wszystko warto zatrudnić opiekunkę lub poprosić o pomoc zaprzyjaźnioną osobę i tylko regularnie sprawdzać, czy wszystko jest w porządku.

Najlepiej sprawdzi się styl pracy freelancerki, oparty na zleceniach. Wykonanie projektu, który powinien być dostarczony do klienta w ciągu tygodnia łatwiej dostosować wówczas do rytmu dziecka – do pór spania, dłuższych drzemek, chwil dobrego nastroju.

Ofert poszukać można na jednym ze specjalnie stworzonych w tym celu portali, jak Useme, Mamopracuj, czy Freelanceria. Są tam tysiące zleceń dotyczących prac edytorskich, wypełniania ankiet, wprowadzania danych, tłumaczeń czy programowania. Rejestracja jest najczęściej darmowa, a baza ogłoszeń aktualizowana codziennie. Dobrym pomysłem będzie też założenie profilu również na LinkedIn oraz przejrzenie ofert zamieszczanych w grupach tematycznych na Facebooku.

Jak pogodzić pracę z opieką nad dzieckiem?

Niektóre zawody szczególnie sprzyjają pracy zdalnej przy jednoczesnym pozostawaniu w domu z dziećmi. Przykładowo, jeśli jesteś w domu możesz zaopiekować się jeszcze jednym dzieckiem w charakterze niani. Twoje maluchy będą miały nowe towarzystwo, a Ty zarobisz dodatkowe środki wykonując podobne zajęcia jak na co dzień.

Wiele mam próbuje swoich sił w copywritingu i innych zawodach związanych z marketingiem online. Praca jest kreatywna, wymaga ciągłego zainteresowania nowymi tematami i nie wymaga ukończenia specjalistycznych studiów. Potrzebna będzie znajomość technik marketingowych, pozycjonowania, umiejętności wyszukiwania słów kluczowych. Tak jak w przypadku każdej biurowej pracy zdalnej warto też zainstalować VPN, usługę zapewniającą bezpieczeństwo sprzętu i danych online.

Popularnym zajęciem staje się także stanowisko wirtualnej asystentki. Praca polega na wykonywaniu typowych zadań biurowych, jednak nie przebywając fizycznie w siedzibie firmy. Z tej możliwości korzystają najczęściej osoby, które wcześniej były zatrudnione w podobnym charakterze w biurze stacjonarnym.

Świetnym pomysłem będzie również prowadzenie bloga parentingowego. Po osiągnięciu popularności w sieci na takim blogu można zarabiać, na przykład dzięki zamieszczeniu reklam lub artykułów gościnnych. Pomoże to też wymieniać doświadczenia z innymi rodzicami. Pasjonatki gotowania mogą natomiast poświęcić się na przykład pieczeniu ciast na zlecenie. Klucz to odnalezienie zajęć, które nie sprawiają Ci kłopotu (rękodzieło) i które lubisz, a mogą być wykonywane podczas opieki nad dziećmi – i przerodzenie pomysłu w biznes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.