Pierwszy dzień wydarzenia Formula Drive – Poprowadź Bolid F1 za nami

0
458

1 czerwca odbył się pierwszy dzień eventu „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”. To prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji oraz niecodzienna szansa, aby poprowadzić legendarny bolid F1 Mod Williams FW29. Aby spełnić marzenie o poprowadzeniu bolidu F1 wystarczy w kolejnych dniach wybrać się na tor Silesia Ring.

 

 

 

Jazda za kierownicą prawdziwego bolidu Formuły 1 to spełnienie marzeń miłośników prestiżowych wyścigów i entuzjastów szybkiej jazdy. Potężna moc i szalone przyspieszenie wbijające w fotel sprawia, że jeśli zasiądziemy za sterami takiej maszyny, nie zapomnimy tych chwil do końca życia. Śmiałkowie, którzy chcą poczuć mocne, motoryzacyjne emocje dosiadając maszyny Mod Williams FW29 o mocy 650 KM mogą wziąć udział w czerwcowym wydarzeniu.

Pasjonaci szybkich maszyn i ekstremalnych doznań motoryzacyjnych, którzy marzą, aby poczuć się jako Robert Kubica czy Alexander Wurz i poprowadzić na torze wyścigowym bolid F1, już mogą zacierać ręce i zarezerwować sobie miejsce na Formula Drive. Udział w tym wydarzeniu to zdecydowanie jedna z większych atrakcji na polskim rynku motosportu i niestandardowej rozrywki. Marzenia można przekuć w rzeczywistość, a bolid F1 w ramach udziału w wydarzeniu może poprowadzić każdy kierowca z ważnym dokumentem prawa jazdy. Zanim jednak do tego dojdzie śmiałkowie, którzy zdecydują się skorzystać z tej niecodziennej okazji, aby poprowadzić wyścigowe, legendarne maszyny na profesjonalnym torze, przejdą pakiet szkoleń. Udział obejmuje szczegółowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, przygotowujące do prowadzenia bolidu F1 Mod Williams FW29 oraz jazdę za kierownicą bolidu Formuły Renault 2000.

– Pomysł na realizację wydarzenia umożliwiającego miłośnikom motoryzacji spełnienie marzeń o poprowadzeniu bolidu F1 w naszym kraju narodził się w mojej głowie już kilka lat temu. Wizyta na torze Anderstorp w Szwecji i rozwijana od kilkunastu lat pasja do doświadczania ekstremalnych wrażeń za kierownicą m.in. podczas wyścigów Time Attack Poland, European Time Attack Masters oraz GSMP, zaowocowały podjęciem decyzji o stworzenie marki Formula Drive. Kilkunastomiesięczna praca nad tym wyzwaniem i nawiązanie efektywnej współpracy z zespołem Johana Rajamäki ze Szwecji oraz determinacja w dążeniu do celu zdobyta także w roli kierowcy wyścigowego sprawiły, że jesteśmy w Polsce i mamy wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” – komentuje Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca wydarzenia Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Podczas czerwcowego wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” w kolejnych dniach 5 -7 czerwca dostępne są aż 3 typy bolidów. Uczestnicy po przejściu profesjonalnych szkoleń będą realizowali jazdy bolidami Formuły Renault 2000, aby na zwieńczenie dnia samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 o mocy 650 koni mechanicznych. Fani motoryzacyjnych przeżyć będą mogli również skorzystać jako pasażer z jazdy BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego – Kamila Franczaka. Jazdy legendarnymi bolidami F1 będą realizowane na zamkniętym torze wyścigowym, pod okiem doświadczonych instruktorów. To idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.