Nissan angażuje Margot Robbie jako ambasadorkę samochodów elektrycznych marki

0
1959
Margot Robbie twarzą elektrycznego Nissana

Aktorka Margot Robbie została ambasadorką samochodów elektrycznych Nissana. Swoją misję zaczęła od nocnego wyścigu radykalnym, w pełni elektrycznym sportowym Nissanem BladeGlider na słynnym na całym świecie torze Grand Prix w Monako.

 

Prototypowy BladeGlider, rozwijający maksymalną prędkość 190 km/h i rozpędzający się do 100 km/h w niespełna 5 sekund, zaprzecza stereotypowym wyobrażeniom o tym, jak w przyszłości powinien wyglądać w pełni elektryczny samochód sportowy. Pojazd, w którym firma zaprezentowała cały potencjał wrażeń i emocji, jakich może dostarczyć samochód elektryczny, jest częścią wizji inteligentnej mobilności Nissana, czyli podejścia firmy do prowadzenia pojazdu, źródła jego napędu i integracji ze społeczeństwem.

Margot Robbie odbyła ekstremalną przejażdżkę radykalnym trzymiejscowym pojazdem po zamkniętym torze ulicznym w Monako, poprzedzającą wyścig z drugim BladeGliderem. Dwa 272‑konne wyczynowe samochody pędziły przez kultowy tunel, minęły zakręt Massenet i dotarły do mety na placu Casino.

Gwiazda Legionu samobójców i Wilka z Wall Street prezentuje potencjał możliwości BladeGlidera w driftowaniu na kultowym, znanym na całym świecie nawrocie przed hotelem Fairmont.

– To naprawdę fascynujący czas dla samochodów elektrycznych. Coraz więcej ludzi wybiera takie pojazdy, przyczyniając się do budowania bardziej przyjaznej dla środowiska przyszłości, a Nissan BladeGlider zapowiada, że również samochody wyczynowe mogą być bardziej inteligentne. — powiedziała Margot Robbie.

Jako producent najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie, czyli modelu LEAF, Nissan rewolucjonizuje także metody wytwarzania energii i zasady jej zużywania, wprowadzając takie produkty i rozwiązania, jak moduł xStorage Home czy technologia podłączania pojazdów do sieci elektroenergetycznej, pozwalająca wykorzystać potencjał akumulatorów z samochodów elektrycznych.

Nissan BladeGlider

Gareth Dunsmore, dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział:

– Elektryczna rewolucja już trwa. Jako globalny lider w segmencie samochodów elektrycznych, które już niebawem przyjmą się na masową skalę, musimy jeszcze intensywniej niż dotychczas prezentować korzyści związane z użytkowaniem takiego pojazdu, począwszy od jego efektywności energetycznej i napędu przyjaznego dla środowiska po właściwości jezdne i osiągi. Margot pomoże nam dotrzeć z wiedzą o osobistych i społecznych korzyściach użytkowania samochodów elektrycznych do jeszcze szerszego grona odbiorców.

– Zainicjowany przez Nissana ruch Electrify the World [Elektryfikacja świata] opiera się na przekonaniu, że wszyscy powinniśmy współpracować, aby doprowadzić do pozytywnych zmian w naszych społecznościach. Chcemy inspirować ludzi do podejmowania wymiernych działań na rzecz budowy czystszych i bezpieczniejszych miast. — dodał Dunsmore.

Nissan BladeGlider będzie prezentowany na 87. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie w dniach 7–19 marca 2017 roku. W pełni elektryczny samochód sportowy, zbudowany z wykorzystaniem doświadczeń związanych z modelem koncepcyjnym, który zadebiutował w 2013 roku, jest prekursorem szeregu technologii, które umożliwią połączenie inteligentnej mobilności z przyjaznością dla środowiska i osiągami typowymi dla samochodu sportowego.

Monte Carlo jest doskonałym tłem do prezentacji efektów nowo nawiązanej fascynującej współpracy Nissana z Margot Robbie. Monako ma bogate tradycje wyścigów ulicznych, a jednocześnie realizuje ambitny cel ograniczenia emisji związków węgla o 50 procent do 2030 roku.

Nissan w Europie

Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów pochodzących z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 17 000 osób w ramach swoich lokalnych działań w zakresie projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu. W ubiegłym roku w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 660 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, pojazdy użytkowe oraz Nissany LEAF, najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie. Ogłoszona niedawno przez Nissana wizja inteligentnej mobilności jest powiązana z realizowanym już celem całkowitego wyeliminowania emisji z pojazdów oraz śmiertelności w wypadkach drogowych. Takie kompleksowe podejście wyznacza kierunek prac nad nowymi produktami i technologiami, a najważniejsze decyzje firmy będą dotyczyły sposobów zasilania pojazdów, ich prowadzenia oraz integracji ze społeczeństwem. Nissan stara się zdobyć pozycję najbardziej pożądanej marki azjatyckiej w Europie.

http://www.newsroom.nissan-europe.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.