Natalie Portman: Objawienie Hollywood

0
2994

Piękna, utalentowana, doskonale zorganizowana, nieulegająca łatwo emocjom. Być może dlatego Natalie Portman należy do ścisłej czołówki najbardziej podziwianych gwiazd!

„To niezwykle zdolna dziewczyna, prawdziwe objawienie Hollywood”- powiedział Jean Reno, aktor grający główną rolę męską w „Leonie zawodowcu”. A to właśnie ten film sprawił, że dostrzeżono Natalie Portman! 11- latka, bez koneksji w show – biznesie (mama Natalie jest malarką, tata- ginekologiem) trafiła do świata filmu przez przypadek – została zauważona przez agenta firmy kosmetycznej Revlon, gdy spędzała z rodziną popołudnie w… restauracji.

 

Wdzięk i bezpretensjonalna uroda sprawiły, że Natalie dostała zaproszenie na casting. Jej najbliżsi nie byli zachwyceni propozycją wzięcia udziału w filmie o tak trudnej problematyce, jak „Leon zawodowiec”. Na szczęście dali się przekonać, dzięki czemu miliony widzów na całym świecie mogły podziwiać narodziny gwiazdy.

 

Natalie Portman bowiem, w przeciwieństwie do wielu młodych adeptów sztuki aktorskiej o podobnych początkach, nie przeżyła załamania i do dziś zachwyca swym talentem. Ale chociaż to udział w filmach niezależnych zapewnił aktorce największe uznanie krytyków (np. „Jagodowa miłość”, „Duchy Goi”, „V jak vendetta”), popularność przyniosła jej zwłaszcza rola królowej Amidali w „Gwiezdnych wojen”.

Największy tryumf odniosła jednak wcielając się w postać tancerki baletowej Niny Sayers w filmie „Czarny łabędź”. Nic dziwnego, że właśnie za tę kreację Portman otrzymała wymarzoną statuetkę Oskara!

Natalie Portman to nie tylko wielkie objawienie aktorskie, ale również znakomity przykład na to, że nawet w tak specyficznym środowisku jak show- biznes można zbudować solidną markę bez konieczności sięgania po takie chwyty jak epatowanie nagością czy skandal. Może dlatego klasa i opanowanie gwiazdy są jej znakiem rozpoznawczym, a ona sama dzięki nim stała się ambasadorką m.in. firmy Dior (zarówno kosmetyków kolorowych, jak i linii ekskluzywnych perfum).

Życie osobiste aktorki zawsze było owiane tajemnicą, a ona sama niechętnie zwierzała się z tej sfery w wywiadach. Prywatne Natalie jest związana z tancerzem Benjaminem Millipiedem. Para ma sześcioletniego synka, a lada chwila na świecie pojawi się ich drugi potomek.

Obecnie Natalie Portman można podziwiać na srebrnym ekranie w filmie „Jackie”, o najsłynniejszej amerykańskiej Pierwszej Damie. Klasa i wyjątkowy styl aktorki dowodzą, że jak nikt inny pasuje ona do tej roli!

(J.B.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.