Sklep Weekend Offender został założony w 2004 roku przez Rhydiana Powella i Sama Jonesa w mieście Merthyr Tydfil w Walii. Sam był właścicielem innego sklepu opierającego się na przemyśle modowym o nazwie A2 Clothing w Merthyr City Centre. Rhydian natomiast, studiował w tym czasie projektowanie graficzne.
Wspólnie zajęli się produkcją basicowych koszulek, których design został oparty na kulturze młodzieżowej kultowych lat 80. i 90. Za pośrednictwem sklepu Sam miał możliwość spotkania agenta sprzedaży mody Adama Keyte’a z Four Six Four Agencies, co zaowocowało połączeniem ich wspólnej miłości do Ibizy, oraz retro marek takich jak Fila, Ellesse i Sergio Tacchini. Adam był pochłonięty realizacją pomysłu drukowania starych okładek gazet przedstawiających scenę rave acid house (typ nielegalnej imprezy zazwyczaj urządzanej w opuszczonych magazynach pomiędzy 1987 a 1989 rokiem), a Sam zaproponował połączenie idei z marką Weekend Offender, dzięki czemu parę miesięcy później, osiem nowo zaprojektowanych T-shirtów trafiło do wybranych sklepów, jednak bez większego sukcesu. Partnerzy odłożyli prowadzenie marki na dalszy plan. W roku 2009 mieli już znacznie więcej doświadczenia i potrzebowali jedynie wsparcia finansowego. Aaron Thalmann, sprzedający w tym czasie swoją markę Golddigga Mike’owi Ashleyowi ze Sports Direct, zwrócił uwagę na pomysły partnerów i stworzył Eighty8 Ltd, która do dziś jest właścicielem Weekend Offender. To właśnie ten moment okazał się przełomowy, a marka nabrała jasnego przekazu.
Przekaz, design i rozwój
Weekend Offender odnosi się do życia, które diametralnie zmienia się w ciągu kolejnych dni, które prowadzą do weekendu. Przez pięć roboczych dni, każdy człowiek pochłonięty jest pracą, dzień mija, aby ustąpić miejsca kolejnemu, który prawdopodobnie nie przyniesie nic nowego. Co innego w weekend…każdy staje się tym, kim chce. Może imprezować, pić, palić, uprawiać seks i pokazać prawdziwe oblicze. Te dwa ostatnie dni tygodnia sprawiają, że wszyscy stajemy się weekendowymi przestępcami (ang.weekend offenders).
Urodzona w 2004 roku marka Weekend Offender szybko zmienia się w jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek modowych w Wielkiej Brytanii. Designerskie elementy garderoby nawiązują do muzyki, filmu, zabawy i szeregu subkultur takich jak taras casuals i acid house. Oryginalny i często kontrowersyjny Weekend Offender stał się nowym promieniem światła na zamglonym rynku korporacyjnym. Ubrania marki były zauważane na plecach DJ-ów i klubowiczów przez całe lato na wszelkich festiwalach i w klubach. W 2010 roku produkcja odchodzi jednak od pierwotnych korzeni graficznych, a oferta sklepu rozszerza się o klasyczne koszulki polo, czy luźne bluzy dresowe. Do tego dochodzi także nowy projekt znaku firmowego.
Założyciele marki chcieli, aby reprezentowała ona młodsze pokolenie, sięgając tym samym do lat 20. Odzież została zaprojektowana tak, aby była jednocześnie stylowa, jak i funkcjonalna, odpowiednia na okazje sportowe, ale także imprezy klubowe. Kolekcje stawały się coraz bardziej oryginalne, z naciskiem na wysoką jakość i funkcjonalność, były czymś więcej, niż ukłonem w stronę kultury popularnej.
Obecnie, marka Weekend Offenders to przede wszystkim odzież uliczna (ang.streetwear), czyli moda definiująca wszystkie najnowsze propozycje znanych i kultowych marek. Najważniejsza jest neutralność, swoboda, luz i wygoda. Odzież uliczna to najprościej mówiąc moda, która nie posiada definicji. Oferta sklepu zawiera także mnóstwo podstawowych elementów garderoby, które znajdują zastosowanie w każdej szafie. Odzież casual (z ang.codzienna) to przede wszystkim nieformalny i bardzo swobodny sposób ubioru, który idealnie łączy się z całą ideą marki – wyjaśnia stylistka marki CasualAuthentic.com.
Weekend Offenders wciąż cieszy się wielką popularnością, a intrygujący i oryginalny design odzieży, wciąż przyciąga nowych klientów. W tym przypadku ciekawa koncepcja marki i trafny przekaz idą w parze, dzięki czemu całokształt pomysłu okazał się strzałem w dziesiątkę.