Kierowcy przechytrzają zimę i kupują Fordy

0
1705

Sezon zimowy uchodzi za najbardziej wymagający dla aut i samych kierowców. Odśnieżanie i zeskrobywanie lodu z szyb nie należy do najprzyjemniejszych rytuałów związanych z posiadaniem samochodu. Jednak jak wynika z danych sprzedażowych Grupy AAA AUTO, największego dealera samochodów używanych w Europie Środkowej, Polacy coraz chętniej inwestują w samochody używane z wyposażeniem, które minimalizuje zimowe „nieprzyjemności“. W grudniu 2016 i styczniu 2017 roku, polscy klienci AAA AUTO najczęściej wybierali model Ford Focus, który w wyposażeniu miał podgrzewaną przednią szybę.

 

Koncern Ford jako pierwszy wprowadził rozwiązanie, które pozwala na zachowanie dużo większego komfortu jazdy zimą – po chwili od uruchomienia ogrzewania przedniej szyby wystarczy włączyć wycieraczki i od razu można ruszać w drogę. W zestawieniu TOP 10 najlepiej sprzedających się samochodów używanych tej zimy w polskich oddziałach AAA AUTO, prócz modelu Ford Focus znalazły się również dwa inne modele, które w wyposażeniu posiadają podgrzewaną przednią szybę – Volkswagen Golf i Passat. Warto zwrócić uwagę, że aż 18% aut kupionych w AAA AUTO w ciągu ostatnich dwu miesięcy miało podgrzewane fotele, które jeszcze do niedawna uchodziły za luksus. Najpopularniejszymi modelami z podgrzewanymi fotelami w AAA AUTO tej zimy były: Ford Focus, Volkswagen Golf i Passat, Suzuki Grand Vitara, Audi A4, Hyundai Tucson.

Ponadto, aż 53,7% zakupionych samochodów w AAA AUTO miało opony zimowe. „W Polsce w dalszym ciągu nie ma ustawowego obowiązku jazdy na oponach zimowych w najmroźniejszych miesiącach roku, jednak kierowcy są coraz bardziej świadomi, iż takie opony są po prostu konieczne, jeśli chcemy czuć się bezpiecznie na drodze. W AAA AUTO z radością obserwujemy wzrost sprzedaży samochodów z zimówkami w ostatnich miesącach, a i sami także stymulujemy ten trend – w ramach specjalnej zimowej oferty proponujemy naszym klientom opony zimowe za darmo. Dostrzegamy również wśród naszych klientów większą skłonność do inwestowania w modele samochodów z dodatkowym wyposażeniem zimowym, jak podgrzewane szyby czy fotele“ – powiedział Leos Pilnaj, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

Podczas gdy modele Forda, Opla czy Volkswagena doskonale nadają się do jazdy w mieście, jeśli w grę wchodzi wyprawa w dalsze trasy na ferie zimowe – lepszym rozwiązaniem są na pewno SUV-y oraz samochody z napędem na cztery koła. Potrzeby związane z podróżami w góry wyraża trend związany ze wzrostem zainteresowania samochodami tego typu. Aż 13,3% aut kupionych w AAA AUTO tej zimy stanowiły modele typu SUV, a wśród nich prym wiodły: Suzuki Grand Vitara, Kia Sportage, Nissan Qashquai, Mitsubishi Outlander oraz Dacia Duster. Modele z napędem 4×4 stanowiły 10,7% samochodów zakupionych w miesiącach grudzień 2016 – styczeń 2017 w salonach dealera. Największą popularnością cieszyły się modele: Suzuki Grand Vitara, Mitsubishi Outlander, Nissan X-Trail, BMW X3 i Audi A6.

 

Najczęściej kupowane auta używane w Polsce – sezon zima 2016/2017 według danych AAA AUTO:

 

Miejsce Model
1 Ford Focus
2 Opel Astra
3 Škoda Octavia
4 Škoda Fabia
5 Volkswagen Passat
6 Volkswagen Golf
7 Ford Mondeo
8 Renault Megane
9 Audi A4
10 Toyota Yaris

 

Źródło: Materiały prasowe

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.