Internet nie zna metryki, czyli o sukcesie przedsięwzięcia należącego do nastolatka

0
1891

Paweł Blicharski to nastolatek jakich wielu, ale jedno co go wyróżnia to to, że bardzo serio potraktował akcję “Stop zwolnieniom z WF-u”. Postanowił nie tylko zadbać o swoje zdrowie aktywnie spędzając czas wolny. Równie skutecznie propaguje taki styl życia dzięki odnoszącym sukcesy: portalowi kolarskiemu wysportowani-portal-kolarski.pl; aplikacjom mobilnym i zespołowi kolarskiemu.

 

Głównym filarem działalności Pawła jest portal o tematyce kolarskiej skierowany do osób uprawiających wszelkie odmiany sportów rowerowych. Pomimo młodego wieku a także w bardzo krótkim czasie udało mu się stworzyć portal, który jest już rozpoznawalną marką. Od kwietnia 2016 r. zbudował trzon zespołu redakcyjnego i zaoferował czytelnikom treści, które przyciągnęły szerokie grono entuzjastów kolarstwa. W ten sposób zdystansował wiele innych stron o podobnej tematyce.

Wysportowani-portal-kolarski.pl to miejsce, w którym wielbiciele tej formy sportu znajdują różnorodne treści, dotyczące tego wymagającego hobby. Rzetelne materiały na temat sprzętu, treningów, odżywiania oraz relacje z wyścigów znalazły nie tylko wiernych czytelników, ale również firmy-partnerów z branży rowerowej. Już dziś śmiało można powiedzieć, że dotychczasowy trud zaczął przynosić wymierne korzyści.

O niekwestionowanym sukcesie Pawła Blicharskiego świadczy chociażby lista współpracujących z nim firm. Wśród głównych partnerów portalu znajdują się znane marki, oferujące akcesoria rowerowe, części oraz suplementy diety. Wysportowani-portal-kolarski.pl został oficjalnym patronem medialnym kilku znanych i szanowanych cykli wyścigowych. Biorąc pod uwagę, że całe przedsięwzięcie zamknęło się na przestrzeni jedynie kilku miesięcy oraz fakt, że na czele wszystkiego stoi niespełna 18-letni człowiek, można mówić o ogromnym sukcesie. Świadczy to nie tylko o dobrym pomyśle, ale o przemyślanej strategii szytej na miarę wysportowanych lub aspirujących do bycia wysportowanymi odbiorców.

DSC_3857Strona internetowa to nie jedyny obszar działalności Pawła Blicharskiego. Z początkiem roku 2017 oficjalnie zaprezentowano skład drużyny “Wysportowani Racing Team”. Drużyna liczy jedenastu zawodników, którzy będą reprezentować i promować portal na wyścigach rowerowych w całej Polsce. W zamian zawodnicy otrzymują wsparcie od samego portalu jak również od partnerów, działających w branży sportowej. Marki takie jak: Expand, Goggle, Progear Protection, Wytop Łydy, Sportgang, Fitshape zaopatrzyły członków drużyny w sprzęt, akcesoria i suplementy. Startujący w wyścigach mogą liczyć również na rabaty u kolejnego partnera, jakim jest  CentrumRowerowe.Pl. Wisienką na torcie jest indywidualna opieka trenerska świadczona przez Damiana Chlande z http://cyklopedia.cc/.

Zawodnicy tworzą zgrany zespół, małą społeczność skupioną wokół założyciela team-u: “Trzeba oddać Pawłowi, że wykazał się sporym talentem organizatorskim. Mówię tutaj zarówno o budowie zespołu włącznie z zachęceniem sponsorów do wsparcia jak i sposobem w jakim koordynowane są wszystkie działania” – mówi nam jeden z członków zespołu.

Najświeższym produktem sygnowanym logiem “Wysportowani” jest aplikacja mobilna. W sporcie kolarskim nowoczesne technologie wykorzystywane są na porządku dziennym i ułatwiają trenującym monitorowanie treningu oraz możliwości własnego ciała. Właśnie jednej z tych sfer dotyka aplikacja mobilna “Weight Under Control”, działająca na telefonach z systemem Android.

Aplikacja jest prostym narzędziem, pozwalającym użytkownikowi monitorować wagę własnego ciała, śledzić zmiany i wyznaczać cele. Produkt skierowany jest zarówno do tych, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów, jak również do tych, którzy chcą przybrać nieco masy. Korzystając z telefonu komórkowego, narzędzi takich jak wykresy i wskaźniki, można za pomocą kilku kliknięć dowiedzieć się jak zmieniała się nasza waga na przestrzeni ostatnich kilku dni, tygodni czy miesięcy. Do stworzenia aplikacji wykorzystano nowoczesną technologię Xamarin, która pozwala za pomocą jednego języka programowania stworzyć aplikację na różne platformy (Android, Windows, iOS). W przeciągu kilku pierwszych dni aplikację pobrało kilkadziesiąt osób.

Sukces portalu, stworzenie drużyny i wypuszczenie na rynek aplikacji mobilnej są dowodami na to, że dla działalności w Internecie, nowoczesnych technologii metryka nie stanowi żadnej przeszkody. Każdy, niezależnie od wieku i początkowego kapitału, mając dobry pomysł i dostatecznie dużo determinacji, jest w stanie wykroić dla siebie kawałek rynkowego tortu. Redaktorom portalu pozostaje życzyć wielu merytorycznych tekstów i owocnej pracy. A zawodnikom “Wysportowani Racing Team” sukcesów na maratonach mtb, wyścigach etapowych i podczas szosowej rywalizacji kolarskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.