Ciekawe pomysły na pierwszą randkę

1
19609

Pierwsza randka to zawsze okazja na poznanie kogoś nowego. Nie musi nowa znajomość od razu kończyć się ślubem, nie musi nawet kończyć się związkiem. To prawda, że wraz z randkami wiąże się duże nadzieje, aby spotkanie było udane i dusze do siebie dopasowane, ale warto podejść również do takich spotkań przede wszystkim jako nawiązanie nowych relacji przyjacielskich, koleżeńskich, a niekiedy nawet biznesowych.

 

Kiedy rozmowa przebiega pomyślnie, wiele kwestii łączy, ale nie do końca jesteśmy przekonani, że coś z tego wyjdzie, warto pomyśleć o pierwszej randce jako o ciekawej i miłej formie spędzenia czasu. Czasu, który możemy spędzić z kimś nowo poznanym, poszaleć, poznać miejsca w jakich do tej pory się nie było, spełnić drobne marzenia, które odkładało się na przysłowiowe „później”.

Kiedy nie znamy upodobań drugiej strony, nie znamy nawyków, lęków, ani marzeń potencjalnej randkowej kandydatki, ciężko jest zaproponować coś od siebie, aby na pierwszej randce po prostu do siebie nie zrazić. Warto wybadać upodobania zanim randka nastąpi, ale jeżeli nie jest to możliwe, to przygotować kandydatkę na różne możliwości rozrywki, aby nie czuła się przytłoczona i zmęczona, kiedy po wielu godzinach spędzonych na doborze stroju, fryzury i makijażu, Pan postanowi zabrać ją na paintball i kazać biegać w błocie. Kandydatka może być oczywiście zachwycona, ale nieodpowiedni strój i brak wygody na tak aktywnej randce będzie dla niej koszmarem i w taki sam sposób zapamięta nowo poznanego Pana, uznając spotkanie za jedno z najgorszych.

Pierwszą randkę warto rozpocząć spokojnie – wizytą w kawiarni lub restauracji, a kiedy rozmowa dobrze się układa warto rozszerzyć spotkanie na aktywne, zaskakujące spotkanie. Pamiętać bowiem trzeba, że randka nie musi odbywać się jedynie wieczorem, a warto pomyśleć, aby rozpocząć ją wcześniej i wykorzystać czas na ciekawsze atrakcje.

Oto krótka lista ciekawych propozycji, aby pierwsza randka była interesująca i warta zapamiętania. Mogą to być atrakcje bardziej lub mniej kosztowne, ale wszystko zależy od tego jak ważna będzie potencjalna partnerka w przyszłości, albo czy jest to znajoma i wieloletnia przyjaciółka, czy kobieta którą zobaczy się pierwszy raz na oczy. Z tej listy na pewno każdy z panów wybierze coś odpowiedniego, co zaskoczy i zadowoli randkową wybrankę.

 

 1. Wspólny lot balonem

  W jednych miastach lot traktowany jako podniesienie balonu na określoną odległość i zrobienie z niego punktu widokowego, w innych miastach można zamówić lot na dłuższe odległości

 2. Jazda na gokartach

  Świetne dla osób lubiących zabawę, sporty ekstremalne czy podróżowanie. Randka na gokartach może być również świetnym wspomnieniem dla osoby, która nigdy na gokartach nie była i to świetny punkt, aby partnerka zapamiętała pomysłowość zapraszającego.

 3. Zabawa w parku trampolin

  Świetna frajda, która rozbawi najbardziej smutną osobę, więc taka zabawa odmieni dzień i zostanie zapamiętana w pamięci na długo. Wspólne szaleństwo na trampolinach będzie rozpromieniać uśmiech na twarzy jeszcze na długo po spotkaniu.

 4. Odwiedzenie parku rozrywki, parku miniatur lub parków tematycznych 

  Najczęściej parki tematyczne odwiedzamy z rodzinami, bądź nie mamy okazji kiedy się do nich wybrać. Jest to jednak idealna okazja na pierwszą randkę, szczególnie wtedy kiedy oboje w danym parku nie byliście. Możliwość zobaczenia nowego miejsca, dowiedzenia się nowych rzeczy, a przy tym wspólny spacer, rozmowy czy napicie się kawy na terenie takiego parku to wartościowe i miłe spędzenie czasu.

 5. Wizyta w nietypowym muzeum 

  Standardowe wieloletnie muzea wszyscy odwiedzaliśmy w dzieciństwie i często nie kojarzą się one ze spektakularnymi emocjami. Współczesne muzea są zupełnie inne. Ciekawie zaprojektowane, wiec niekiedy już same wnętrza lub budynki robią wrażenie. Muzea o ciekawych tematykach, interaktywnych atrakcjach, np. niewidzialna wystawa, muzea komunikacji, wody, czy atrakcje związane ze zjawiskami fizycznymi to tylko nieliczne ciekawe współczesne muzea warte odwiedzenia. Na pierwszą randkę są idealnymi rozwiązaniami. Umożliwiają rozmowy, poznanie swoich upodobań, oraz zobaczenie nowego miejsca czy wystawy.

 6. Przygoda w wirtualnym świecie

  To możliwość chwilowego życia po założeniu wirtualnych okularów. Tego co będziecie widzieć po ich założeniu nie odczuje nikt tak jak Ty, a będąc w środku wirtualnego świata nie odróżnisz czy jesteś w świecie realnym czy fikcyjnym. Kiedy zagracie w swoje wirtualne podróże, po wyjściu będziecie mieć o czym opowiadać sobie wzajemnie, a taka randka da wrażenie przeniesienia się wspólnie do innego świata, a jak to mówią – wspólne przeżycia zbliżają.

 7. Seans w grocie solnej

  Wspólny zdrowy relaks, to chwila tylko dla Was, a wypoczynek w grocie solnej doda Wam energii na dalszą część wieczoru. Nie trzeba do niej stroju na przebranie, ani specjalnego przygotowania – poza wejściem do środka. Wypoczynek na leżakach, szumiąca woda i śpiew ptaków umożliwią złapanie chwili wyciszenia i rozmowy.

 8. Zwiedzanie winnicy i degustacja win

  Ciekawa atrakcja, mimo że najczęściej na obrzeżach większych miast lub nieco od nich oddalonych. Jednak przy małej przejażdżce samochodem można uznać, że będzie to cel spotkania. Spacery winnicą, nauka degustacji wina przy zachodzącym słońcu to idealny romantyczny wieczór w ciekawym otoczeniu.

 9. Wspólne zdjęcia w fotobudce

  Po wizycie w kawiarni czy restauracji, warto poszukać w mieście miejsca z fotobudką. Zdjęcia w niej zrobione będą świetna pamiątką. Możecie się w niej powygłupiać, a jeżeli dołączone są do niej różne gadżety, to także poprzebierać. Frajdę ze wspólnych zdjęć będziecie mieć oboje, a nawet jak znajomość nie skończy się długą relacją, to zostanie ciekawym przypomnieniem o takim dniu w Waszym życiu.

 10. Wjechanie na najwyższy szczyt budynku w mieście

  Rozmowy z widokiem na miasto – to jest to! Obecnie jest wiele punktów widokowych w wysokich budynkach w dużych miastach. Część miejsc jest odpłatnymi punktami widokowymi tylko do tego przeznaczonymi, część to restauracje ulokowane na wysokich piętrach z widokiem na panoramy miast, a część to otwarte tarasy widokowe bez limitu minut. Każde z tych miejsc stwarza atmosferę oderwaną od zgiełku codziennych ulic, a tym samym można być skupionym przede wszystkim na swojej relacji i pięknych widokach. Randka na wysokości zapiera dech za każdym razem.

 11. Wspinaczka na ściance wspinaczkowej

  Kiedy lubicie oboje wyzwania na pierwszą randkę możecie się wybrać również na ściankę wspinaczkową. Oczywiście oboje musicie mieć do tego wygodny strój i obuwie – nie koniecznie zmienne, ale nauczycie się wspinać i asekurować siebie nawzajem i kto wie, może pierwsza randka przemieni się w regularne wspinaczkowe spotkania.

 12. Lot w tunelu aerodynamicznym

  Niestety nie jest dostępny w każdym mieście, a jego cena również jest zróżnicowana, ale kiedy znacie się nawzajem, bo budowaliście znajomość na bazie koleżeńskiej i postanowiliście umówić się pierwszy raz na randkę, może warto zainwestować w lot, po którym poczujecie się oboje inaczej i dalej będziecie już wspólnie przenosić przysłowiowe góry. Będzie to na pewno interesująca propozycja, tym bardziej, że jeszcze traktowana jako nowość na rynku polskich atrakcji.

 13. Lekcja jazdy konnej

  Okiełznać konia to czasami nie lada wyzwanie. W wielu miastach są łatwo dostępne stadniny z lekcjami jazdy. Kiedy lubicie zwierzęta spróbujcie wspólnie sprostać wyzwaniu nauki jazdy konnej. Koń może Was rozbawić, albo zmusić do wspólnego na nim siedzenia, a to już pozwoli zaopiekować się partnerką i wesprzeć ją na grzbiecie konia kiedy wyzwanie okaże się zbyt trudne.

 14. Wizyta w parku linowym

  Parki linowe to ciekawe doświadczenie. Ilość dostępnych tras pozwala wybrać trasy łatwiejsze i trudniejsze. Od Was będzie zależeć na które się zdecydujecie, ale pokonywanie wspólnie przeszkód od razu Was do siebie zbliży i jednocześnie poczujecie się, że możecie wszystko. Skoro przeszliście jedną trasę to pora umówić się na kolejną – i kolejna randka gotowa.

 15. Wizyta w folwarku

  Folwarki łączą w sobie obecnie wiele funkcji – kawiarni, restauracji, atrakcji tematycznych, zwierzaków różnorodnego pochodzenia, hoteli, jezior i innych. Dzięki temu można spędzić w nich wiele godzin na rozmowach, poznaniu wszystkich atrakcji a nawet wspólnej kolacji. Zlokalizowane na obrzeżach miast są miejscem gdzie przy świetnie spędzonej wspólnie randce można się dobrze bawić, zrelaksować i dobrze poznać. Warto skorzystać z takich możliwości.

 16. Wizyta w laserowym labiryncie lub laserowym paintballu

  Pierwsza randka nie powinna kojarzyć się z bólem, więc prawdziwy paintball warto odłożyć na inną okazję, ale świetną alternatywą na standardowy paintball, jest laser. Laserowe labirynty czy laserowy paintball to aktywna atrakcja o ciekawych wrażeniach. Poszukiwanie siebie w laserowym labiryncie może nieco zmylić, a przegrana w laserowym paintballu nie będzie taka dotkliwa.

 17. Parasailing

  Dla lubiących wodne szaleństwo i latanie. Jeszcze mało popularny w Polsce, a także możliwy tylko w lecie, ale warto spróbować. Latanie w dwie osoby nad szerokimi wodami zbliży osoby lubiące ekstremalne wyzwania.

 18. Lekcja jazdy na rolkach, nartach, łyżwach

  O każdej porze roku można wybrać jedną z dziedzin nauki. Szkółki nauki jazdy umożliwiają wypożyczenie sprzętu, więc należy się jedynie upewnić czy będzie taka możliwość i pierwsza randka na nauce jazdy może przydać się Wam na dłużej. Każde rozpoczynanie takich przedsięwzięć upewni Was, że zawsze będziecie mieli z kim się wybrać na wspólne szusowanie, a wspólne nabieranie umiejętności pozwoli Wam lepiej się poznać.

 19. Kolacja w ciemności – Dine in the Dark

  Kolacja w ciemności otworzy wszelkie Wasze zmysły – węch, smak, dotyk, słuch – które często  na pierwszych randkach są odsuwane na dalszy plan. Głównie najbardziej obserwujemy, patrzymy i wszystko oceniamy oczami, ale jeżeli wspólnie jesteście w podobnej sytuacji i jecie posiłek w ciemności, to jesteście skupieni na smaku, węchu, wzajemnie się słuchacie. Dzięki tonacji głosu wiecie czy coś Was bawi czy denerwuje, i nie oceniacie po wyglądzie, sposobie zachowania, bo w ciemności jesteście sobą. Randka w ciemności warto aby przeniosła się również na światło dzienne, ale takie kulinarne i randkowe doznania zapamiętacie duszą, a nie oczami.

 20. Degustacja smaków w różnych kawiarniach i restauracjach

  Kiedy wybieracie na randkę spacer, warto go trochę urozmaicić i wzbogacić. Załóżcie, że będzie to spacer kawiarning (jak clubing). Spacerując będziecie wchodzić do każdej kawiarni, bistro czy restauracji (wybór należy do Was), aby w każdej posmakować drobiazg o specjalności danej kuchni. Wspólnie poznacie wiele miejsc, do których nie mieliście okazji wspólnie wejść, a małe przekąski dadzą namiastkę rozmaitości jakie mogą Was czekać podczas próbowania innych potraw. W każdej przysiądźcie chociaż na pół godziny, a następnie ruszcie do następnej. Możecie tak zwiedzać lokale cały dzień, ale jedno jest pewne – wybierzecie miejsca specjalnie dla siebie na dalsze wspólne spotkania.

 21. Połączenie się do wycieczki 

  Na pierwszej randce możecie zrobić również coś szalonego, jak dołączenie się do wycieczki którą mijacie. Część miasta pozwiedzacie razem z nimi, a dalszą część sami. Dowiedzie się o miejscach Wam nieznanych i zaplanujecie dalsze zwiedzanie na kolejne dni.

 22. Piknik 

  Pierwsza randka w cieplejsze dni daje więcej możliwości niż zimą. Jedną z nich są pikniki. Możesz przygotować swojej randkowej partnerce swoje kulinarne specjały, bądź zamówić gotowe posiłki, które zjecie wspólnie na świeżym powietrzu. Ciekawie zaaranżowane miejsce na piknik, koc, elegancko przygotowany posiłek, lapka wina, a nawet małe latarenki na świece, dzięki którym nie będziecie musieli uciekać jak się zrobi ciemniej stworzą romantyczną atmosferę i będziecie mogli rozmawiać o wszystkim

 23. Jazda na rowerze 

  Kolejny pomysł dla aktywnych i dla tych, którzy są pasjonatami jazdy rowerowej. Wycieczka rowerowa zbliży Was do siebie, ale warto pamiętać, aby była spokojna i abyście jechali blisko siebie. Zostawianie partnerki daleko w tyle nie będzie dla niej miłym spędzeniem czasu i będzie czuła się zlekceważona, więc przemyślana wycieczka rowerowa będzie znacznie lepsza niż spontaniczna podróż bez celu.

 24. Kurs gotowania 

  Na rynku można znaleźć oferty związane z kursem gotowania, ale taki kurs gotowania możecie również zrobić sobie sami. Wystarczy, że randka będzie u kogoś z Was w domu, a zaplanowanie kursu gotowania na przykładzie potrawy, której nie znacie pozwoli Wam zrobić ją samodzielnie, ale wspólnie. Jak się nie uda będziecie mieć ubaw na długo i zawsze będziecie wspominać tą potrawę ze sobą, a jak wyjdzie zostanie Waszym romantycznym przysmakiem.

 25. Wycieczka samochodem w nieznane i zwiedzanie podmiejskich miasteczek –

  Jak to mówią – podróże kształcą, ale też zbliżają, więc już sama podróż może być ciekawa. Nikt Wam nie będzie przeszkadzał w rozmowie, możecie poznać wiele ciekawych miejsc, posłuchać muzyki i razem pośpiewać, a widok drogi i Wasze ulubione utwory zawsze będą kojarzyć się z tą chwilą.

 26. Szalona kolacja w samochodzie

  Skoro już podróż to i kolacja może być nietypowa. Przygotuj pełny bagażnik pyszności, otwórz go na postoju i ugość swoją zaproszoną na randkę partnerkę. Będzie to dla niej nie lada zaskoczenie, a miejsce posiłku może być różnorakie i jedyne w swoim rodzaju.

 27. Turniej minigolfa lub golfa

  Minigolfy można znaleźć w każdym dużym mieście, pola golfowe na obrzeżach. Jedno i drugie pozwalają porozmawiać, odpocząć, pograć, porywalizować a także na polach golfowych – pospacerować. Warto pomyśleć o takiej atrakcji w letnie dni.

 

Pomysłów na pierwszą randkę jest wiele, ale najważniejsze to dobry humor, otwartość na poznanie kogoś nowego, a przede wszystkim umiejętność pozytywnego zaskakiwania. Im bardziej pomysłowe i zaskakujące są spotkania tym przyjemniej się je wspomina, a rozmowa i zainteresowanie drugą osobą dopinają całość.

Panowie, zatem pora szykować się na pierwsze randki nie tylko z myślą spotkania się z kobietą, ale przede wszystkim wzajemnego, miłego spędzenia ze sobą wolnego czasu, które przyjemnie będziecie wspominać oboje. Jeżeli do tej pory pierwsza randka była klasyczna i kończyły się na spacerze, pora to zmienić, postarać się i mieć co wspominać nawet jeżeli pozostaniecie znajomymi. Zatem pozytywnie zaskakujcie! Kobiety to uwielbiają!

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Prosimy wpisz swój komentarz!
Prosimy podaj swoje imię tutaj.